About This Lesson
To be used to compare 2 packaged food labels. Students record ingredients to compare. Healthiest choice is made and we purchased and shared items.
Share
Share
Share
To be used to compare 2 packaged food labels. Students record ingredients to compare. Healthiest choice is made and we purchased and shared items.